Skip to content

Nowy warsztat na temat praw autorskich w szkole! Zapraszamy do Białegostoku!

Wbrew temu, czego by się można spodziewać, prawo autorskie coraz częściej i coraz bardziej bezpośrednio dotyczy każdej niemal sfery życia i działalności. Jednocześnie jest niezrozumiałe, skomplikowane i najeżone wyjątkami. Jak się bezpiecznie w nim poruszać? Co można, a czego nie w klasie, w bibliotece, w domu, w Internecie? Czy można wykorzystać zdjęcie z sieci społecznościowej w prezentacji? Czy odtworzenie filmu w klasie to kradzież? I czemu nie można fotografować Wieży Eiffela?

Na te wszystkie pytania i wątpliwości odpowiemy Państwu w trakcie bezpłatnych warsztatów zorganizowanych przez Koalicję Otwartej Edukacji. Partnerami warsztatu jest Centrum Edukacji Nauczycieli oraz Fundacja „SocLab”.

Warsztat odbędzie się 1 października (czwartek) 2015 roku, w godzinach 16.00-19.00.

w Centrum Edukacji Nauczycieli, ul. Złota 4 , sala 101

Zapisy do 29 września 2015: prosimy o zgłoszenie się mejlowe na adres soclab@soclab.org.pl

Prowadzący warsztat

Michał “rysiek” Woźniak http://rys.io/

Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa sieci, prywatności, edukacji medialnej. Działacz społeczny, propagator wolnego oprogramowania i otwartych technologii w edukacji, działaniach publicznych i biznesie.W latach 2006-2012 administrator sieci, a następnie kierownik techniczny, Laboratorium Technik Mobilnych BRAMA na WEiTI, PW. Wiceprezes (od 2011r.), po czym (w latach 2012 – 2014) prezes zarządu Fundacji Wolnego i Otwartego Oprogramowania. Członek zarządu Polskiej Grupy Użytkowników Linuxa.Uczestnik szeregu konsultacji społecznych i debat publicznych o tematyce związanej z nowymi technologiami, prywatnością, cenzurą sieci, retencją danych, dostępem do informacji publicznej, czy reformą prawa autorskiego, m.in. dotyczących Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych, implementacji Dyrektywy o Ochronie Dzieci w Internecie, ACTA, projektu otwartego e-podręcznika dla polskich szkół, neutralności sieciowej czy zarządzania Internetem. Od czerwca 2014r. członek Rady ds. Cyfryzacji przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Współautor Katalogu Kompetencji Medialnych oraz materiałów do edukacji medialnej w ramach współpracy z Fundacją Nowoczesna Polska oraz Fundacją Panoptykon. Trener z zakresu podstaw prawa autorskiego i wolnych licencji, współpracujący z Koalicją Otwartej Edukacji. Członek-założyciel Warszawskiego Hackerspace, aktywny członek społeczności hakerskiej w Polsce i poza jej granicami.

Organizatorzy:

Organizator warsztatów

koedlogo

Koalicja Otwartej Edukacji jest porozumieniem organizacji pozarządowych i instytucji działających w obszarze edukacji, nauki i kultury. Koalicja jest grupą odpowiedzialną za kształtowanie i promowanie otwartej edukacji w Polsce. Organizuje różnorodne konferencje, seminaria i warsztaty, które mają na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy organizacjami zaangażowanymi w otwarte projekty i tworzenie otwartych treści edukacyjnych. Warto zaznaczyć, że Koalicja działa także aktywnie na szczeblu rządowym, gdzie podejmuje szereg działań w kierunku uświadomienia i przekonania władz, że wspieranie otwartej edukacji i otwartych zasobów jest naszą wspólną korzyścią.

Celem jej działania jest budowanie, promocja i aktywizm na rzecz otwartych zasobów edukacyjnych. Są to materiały, które są udostępnione w sposób otwarty i gwarantujący ich odbiorcom wolność wykorzystywania i odtwarzania utworu, wolność poznawania dzieła oraz stosowania zawartych w nim informacji, wolność redystrybucji i wolność dystrybucji dzieł pochodnych. http://koed.org.pl/pl/

Partnerzy:

Fundacja „SocLab”

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

Warsztaty są bezpłatne!

Udostępnij