Skip to content

Granty na działania młodzieżowe! Rusza Youthstok – Białostocki Inkubator Inicjatyw Młodzieżowych

Fundacja SocLab rozpoczyna rekrutację do programu „Youthstok – Białostocki Inkubator Inicjatyw Młodzieżowych”. To nowa  propozycja dla młodych białostoczan i białostoczanek, którzy chcieliby zrealizować dowolne społeczne działanie/inicjatywę w swojej okolicy lub na rzecz wybranej grupy.

 

Jeśli jesteś osobą w wieku 13 – 24 lata, która chciałaby zrealizować działanie społeczne na dowolny temat, zbierz zespół  składający się od 3 do 5 osób, prześlij zgłoszenie i dołącz do naszego Programu – zachęca Michał Lemański z Fundacji SocLab – Wszelkie informacje znajdują się na stronie www.youthstok.org. Maraton projektów planujemy już 1 kwietnia.

Na czym polega udział w programie?

Uczestnictwo w programie Youthstok to szansa na rozwinięcie pomysłu grup na inicjatywę społeczną podczas maratonu projektów pod okiem mentorów i otrzymanie środków finansowych na jej realizację do wysokości 1500 zł.

Bardzo się cieszymy, że wspólnie z miastem Białystok mogliśmy uruchomić w Białymstoku program grantów młodzieżowych – mówi Agnieszka Maszkowska – prezeska Fundacji SocLab – dzięki uczestnictwu w programie młodzież bierze odpowiedzialność za swoje działania od pomysłu do realizacji. Dzięki temu może nabywać cenne kompetencje społeczne i umiejętności oraz mieć poczucie wpływu na otaczającą rzeczywistość. Trzy zwycięskie zespoły, których inicjatywy zostaną najlepiej ocenione podczas maratonu projektów otrzymają po 1500 zł na jej realizację, a także wsparcie szkoleniowe i mentorskie podczas wdrażania inicjatywy.

Formularz zgłoszeniowy można przesyłać do 27 marca.

Link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfNfI1wCIWT_sh15EcQtzEQzp8TkzYNpJ5nZmOcLiVHdjsVzw/viewform

Udostępnij