Skip to content

II Forum Praktyków Partycypacji już wkrótce

II Forum Praktyków Partycypacji odbędzie się w Warszawie w dniach 28-29 maja 2015 r. (czwartek i piątek). Jego organizatorem jest Pracownia Badan i Innowacji Społecznych „Stocznia”, a Fundacja SocLab jest partnerem wydarzenia.

Podobnie jak zeszłoroczne Forum także i to nadchodzące będzie dwudniowym wydarzeniem o interaktywnej formule, skierowanym do osób, które na co dzień zajmują się realizacją różnego rodzaju procesów partycypacyjnych – przedstawicieli tak samorządów, jak i strony społecznej (organizacji pozarządowych, aktywistów miejskich). Ma być okazją do spotkania, dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy praktykami, czyli osobami, które przeprowadzały już procesy włączające mieszkańców w podejmowanie decyzji, chcą się dzielić wiedzą jak to robić, ale też uczyć się od innych.

Tę edycję Stocznia realizuje wspólnie z Fundacją im. Stefana Batorego, przy wsparciu grupy  osób, które zgodziły się wspólnie ze Stocznią przygotować format i program wydarzenia oraz poprowadzić część sesji. W tym gronie jest Fundacja SocLab oraz przedstawiciele: Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, Fundacji Napraw Sobie Miasto, Fundacji Stabilo, Fundacji Pole Dialogu, Kolektywu, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Pracowni Obywatelskiej, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Stowarzyszenia Topografie, Stowarzyszenia Odblokuj, Urzędu Miasta Lublin, Urzędu Miasta Łódź, Urzędu Miasta Olsztyna, Urzędu m.st. Warszawy, Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę.

Tegoroczne wydarzenie jest jednym z tzw. forów tematycznych, które są realizowane w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG. Weźmie w nim udział ok. 180 osób.

***

Zapraszamy do obejrzenia relacji z I Forum Praktyków Partycypacji:

… w odsłonie krótszej << https://www.youtube.com/watch?v=VzJTeGAQMAg>>

…lub dłuższej << https://www.youtube.com/watch?v=nPaJ0Qv1h7Y>>

 

Na razie na stronie Forum (http://partycypacjaobywatelska.pl/forum) znajdują się informacje o zeszłorocznym wydarzeniu (w tym podsumowania poszczególnych sesji, do których warto zaglądać co jakiś czas), ale już niebawem pojawią się tam wiadomości i o tegorocznym.

Serdecznie zapraszamy!

2fpp-logo poziome

Udostępnij