Skip to content

II Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej

W niedzielę 15 września w godz.13.00-21.00 odbędą się II Podlaskie Targi Ekonomii Społecznej w Białymstoku. Podczas targów swoje produkty i usługi prezentować będą podmioty ekonomii społecznej (organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, przedsiębiorstwa społeczne) działające nie dla zysku, ale w celach społecznych. Instytucje te wspierają dzieci, osoby niepełnosprawne, bezdomnych, bezrobotnych. Wystawom towarzyszyć będzie program artystyczny.
Organizatorami tegorocznej edycji targów jest Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok i Stowarzyszenie EUROPARTNER AKIE a partnerem – Miasto Białystok. Wśród wystawców zaprezentują się organizacje, które w różnych formach i działaniach realizują zasady ekonomii społecznej.

Program targów jest skierowany również do mieszkańców, wśród których organizatorzy chcą popularyzować ideę ekonomię społecznej – trudny temat w lekkiej formie. ES, przedsiębiorczość społeczna, klauzula społeczna to zagadnienia, o których można będzie porozmawiać z przedstawicielami organizacji, które będą wystawiać się podczas targów. Zainteresowani pozyskaniem funduszy na założenie spółdzielni socjalnej, mogą uzyskać informację i skorzystać z oferty Inkubatora Przedsiębiorczości Społecznej w ramach Podlaskiej Akademii Rozwoju Ekonomii Społecznej – projektu realizowanego przez współorganizatora targów Stowarzyszenie EUROPARTNER AKIE.

Jednocześnie będzie można pobawić się, potańczyć wspólnie, posłuchać mini koncertów ze sceny. Podczas targów przewidziane są animacje i zabawy z „Klanzą” i Teatrem „Narwal” i wiele innych atrakcji. Na zakończenie spotkania przewidziane jest widowisko teatralno-muzyczne „Kosmos” i spotkanie zwokalistką i kompozytorką z Białegostoku znaną jako – Miss God.

II PODLASKIE TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ patronatem honorowym objęli: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego i Prezydent Miasta Białegostoku.

Informacji szukaj:
www.przedsiębiorczepodlasie.pl
www.federacjabialystok.pl
https://www.facebook.com/events/495012047258762/?fref=ts

Udostępnij