Skip to content

III Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych „Seniorzy w działaniu”

Zapraszamy na III Podlaskie Forum Aktywności Osób Starszych „Seniorzy w działaniu”, które odbędzie się 9 listopada 2017 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. W tym roku hasło Forum to: „Seniorzy w działaniu”. Uczestnicy będą mogli posłuchać ekspertów-praktyków, poznać się wzajemnie, nawiązać kontakty, wymienić doświadczeniami. 

Podczas Forum zaprezentowane zostaną efekty projektu Fundacji SocLab  ”Rady seniorów w działaniu” wspierającego istniejące i powstające rady w naszym regionie, a także przykłady aktywności osób starszych np. regionalny portal podlaskisenior.pl w projekcie Stowarzyszenia Szukamy Polski „Podlascy seniorzy wpływamy na zmiany”. Na konferencji poznamy też założenia powstającej Rady Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz usługi dla seniorów w e-urzędzie.

Będą też prelekcje gości z Pracowni Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA o innowacjach społecznych dedykowanych osobom starszych, z lubelskiej „fundacji tu obok”  na temat włączania starszych mieszkańców Lublina w sprawy miasta czy też modelowy przykład Miejskiej Rady Seniorów w Legionowie. Nie zabraknie również inspiracji z Europy. Zaprezentowany zostanie holenderski portal dla seniorów SeniorWeb w Utrechcie, omówione psychologiczne aspekty aktywizacji i edukacji osób starszych – doświadczenia władz lokalnych w Porto w Portugalii oraz alternatywne formy aktywizacji i edukacji seniorów realizowane na Bułgarskim Uniwersytecie w Sofii.

Konferencja odbędzie się w godz. 10.00 – 16.00 w sali 115 Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Wyszyńskiego 1 w Białymstoku jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych seniorów i organizacji działających na rzecz osób starszych, a udział w niej jest bezpłatny.

Zgłoszenie na Forum należy przesłać drogą elektroniczną na adres: podlaskieforum@gmail.com lub telefonicznie pod numerami telefonów: +48 604 627 744 lub +48731 205 213 do dnia 3.11.2017 r.

Formularz zgłoszeniowy: (kliknij tutaj)

Program III Podlaskiego Forum Aktywności Osób Starszych „Seniorzy w działaniu” 

 

Organizatorami Forum są: Fundacja Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”, Stowarzyszenie Szukamy Polski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok i podlaskisenior.pl

Udostępnij