Skip to content

Mosty Partycypacji: NGO dla polityk publicznych

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w partnerstwie z Laboratorium Badań i Działań Społecznych SocLab od 1.09.2024 r. do 31.08.2026 r. realizuje projekt “Mosty Partycypacji: NGO dla polityk publicznych”. Celem projektu jest wzmocnienie potencjału eksperckiego i instytucjonalnego organizacji pozarządowych w zakresie współtworzenia, monitorowania, ewaluacji i rzecznictwa na rzecz polityk publicznych wspieranych przez EFS+.

Rodzaj wsparcia w ramach projektu:
– cykl szkoleń i webinariów z zakresu współtworzenia, monitoringu, ewaluacji i rzecznictwa na rzecz polityk publicznych
– procesy mentoringowe w zakresie bezpośredniego wsparcia organizacji pozarządowych uczestniczących w projekcie w kształtowanie polityk publicznych oraz wsparcia w rozwoju osób biorących udział w projekcie
– Regionalne Fora Partycypacji, czyli wydarzenia sieciujące, służące także do wymiany doświadczeń i dzielenie się wiedzą dla przedstawicieli/ek organizacji pozarządowych
– organizacje pozarządowe biorące udział w projekcie wykorzystają zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce podczas lokalnych procesów partycypacyjnych, także przy użyciu nowoczesnej platformy internetowej GoVocal.

Do kogo skierowany jest projekt?
Projekt skierowany jest do sformalizowanych organizacji pozarządowych z obszaru województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Z projektu skorzysta 160 przedstawicieli/ek z 80 organizacji pozarządowych ze wymienionych województw, które działają w obszarach wspieranych przez EFS+ (edukacja i kształcenie, włączenie i integracja społeczna, rynek pracy, ochrona zdrowia).

Informacje dodatkowe:
Łączna wysokość wydatków kwalifikowalnych projektu: 1 468 368,00 zł
Wysokość dofinansowania ze środków Funduszy Europejskich: 1 424 268,00 zł

#FunduszeUE

Projekt „Mosty Partycypacji: NGO dla polityk publicznych” o numerze FERS.04.06-IP.04-0062/23 jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Partnerzy projektu

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju
Partnerzy

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu jest liderem projektu.

Linki do materiałów

Grantodawca / Źródło finansowania

Projekt „Mosty Partycypacji: NGO dla polityk publicznych” o numerze FERS.04.06-IP.04-0062/23 jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Projekt „Mosty Partycypacji: NGO dla polityk publicznych” o numerze FERS.04.06-IP.04-0062/23 jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Kontakt do koordynatora / koordynatorów

Powiązane aktualności

Loading...