Skip to content

Wydział Partycypacji

„Wydział partycypacji” to dwuetapowy program, w którym Fundacja SocLab uczestniczyła. Głównym celem programu jest wzmocnienie kompetencji organizacji pozarządowych działających w obszarze partycypacji obywatelskiej – zarówno w zakresie funkcjonowania samej organizacji, jak i prowadzenia przez nią działań partycypacyjnych.

Pierwszy etap obejmował działania sieciująco-szkoleniowe. Spotykaliśmy się na szkoleniach z innymi organizacjami z Polski, które zajmują się partycypacją.

Drugi etap to praca nad wzmocnieniem organizacji poprzez grat w wysokości 11 000 PLN. W naszym przypadku skupiliśmy się na poprawieniu naszej komunikacji z otoczeniem:
– powstał profil organizacji na LinkedIn
– przygotowaliśmy ofertę dla samorządów w zakresie partycypacji obywatelskiej
– rozwinęliśmy nasz blog fundacji

„Wydział partycypacji” jest częścią projektu PROTEUS koordynowanego przez Transatlantic Foundation realizowanego w ramach programu EU Citizens, Equality, Rights and Values (CERV). PROTEUS zajmuje się wyzwaniami stojącymi przed społeczeństwem obywatelskim, takimi jak: upadek demokracji, polaryzacja społeczeństwa i polityczna autokratyzacja, które osłabiają funkcjonowanie i witalność społeczeństwa obywatelskiego w ośmiu krajach Europy Środkowej: Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Rumunii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Ogólnym celem projektu jest wzmocnienie organizacji społeczeństwa obywatelskiego i inicjatyw obywatelskich, a także wzmocnienie pozycji działaczy społecznych, tak aby byli w stanie chronić, promować i podnosić świadomość europejskich wartości i praw podstawowych oraz praw UE obywateli zgodnie z Kartą praw podstawowych Unii Europejskiej.

Program dofinansowany ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury (EACEA). Unia Europejska ani EACEA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Partnerzy

Projekt realizowany w Polsce przez Fundację Stocznia.

Grantodawca / Źródło finansowania

Program dofinansowany ze środków UE.

Flaga Unii Europejskiej z napisem dofinansowane przez Unię Europejską
Unia Europejska

Kontakt do koordynatora / koordynatorów

Powiązane aktualności

Loading...
Brak powiązanych artykułów