Skip to content

Tydzień Otwartej Nauki – webinarium o webinarium :)

Dzielenie się wiedzą – o webinariach podczas Tygodnia Otwartej Nauki

Na całym świecie trwa właśnie Międzynarodowy Tydzień Otwartej Nauki – Open Access Week 2015 – Jest to czas (od 19 do 25 października), podczas którego mówimy o idei otwartego dostępu, czyli wolnego, powszechnego, trwałego i natychmiastowego dostępu dla każdego do cyfrowych form zapisu danych i treści naukowych oraz edukacyjnych.

W tym roku obchodzony jest pod hasłem „Otwartość dla współpracy”. Tegoroczny temat ma zaakcentować, że otwarty dostęp do treści naukowych tworzy nowe możliwości współpracy między naukowcami, którzy udostępniają wyniki swoich badań, a wszystkimi potencjalnymi współpracownikami: w nauce, biznesie czy organizacjach pozarządowych.

Biblioteka UwB oraz Fundacja „SocLab” zapraszają w ramach Tygodnia Otwartej Nauki na seminarium Doroty Kostowskiej „Webinarium o webinarium”.

Webinarium to rodzaj internetowego seminarium prowadzonego i realizowanego za pomocą technologii webcast, która umożliwia obustronną komunikację między prowadzącym spotkanie a uczestnikami, z wykorzystaniem wirtualnych narzędzi. W założeniu ma przypominać tradycyjne spotkanie i umożliwić kontakt mimo dużych odległości. Webinaria wykorzystywane są głównie jako narzędzia szkoleniowe i marketingowe. Coraz częściej korzystają z niego naukowcy i organizacje pozarządowe.

Dodatkową atrakcją jest prowadzenie spotkania przez Dorotę Kostowską, która wprowadza nowe, graficzne elementy do webinariów. Więcej na www.dorotakostowska.pl

W webinarium będzie można uczestniczyć na odległość

1)      siedząc przy komputerze: klikając w łącze: https://dorotakostowska.clickwebinar.com/641336997/registration_required

2)      siedząc przy urządzeniu mobilnym np. telefonie

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.implix.clickmeetingmobile

Apple: https://itunes.apple.com/us/app/clickmeeting-online-meetings/id503160300?ls=1&mt=8

BlackBerry: https://appworld.blackberry.com/webstore/content/90207/?lang=EN

 

oraz w tzw. realu czyli w nowym Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.

Seminarium „Webinarium o webinarium”

23.X. 2015, godz. 13.20 – 14.00

Instytut Biologii, Kampus UwB, ul. Ciołkowskiego 1J.

 

 

dorota kostowska zaproszenie

Udostępnij