Skip to content

Znamy już zwycięskie inicjatywy młodzieżowe w ramach Youthstok

Za nami maraton projektów w ramach programu Youthstok – Białostocki Inkubator Inicjatyw Młodzieżowych. Zorganizowała go Fundacja SocLab we współpracy z Miastem Bialystok. Na polegał maraton projektów? To całodzienne warsztaty, podczas których grupy młodzieżowe rozwijały zgłoszony wcześniej pomysł na inicjatywę społeczną i pod okiem mentorów opracowały szczegółowy plan realizacji. 

W wydarzeniu, które miało miejsce w Centrum Aktywności Społecznej brało udział sześć zespołów z białostockich szkół średnich. – mówi Agnieszka Maszkowska – prezeska Fundacji SocLab – Trzy zwycięskie zespoły, które najlepiej przygotowały inicjatywy otrzymały po 1500 zł na ich realizację, a także wsparcie szkoleniowe i mentorskie ze strony ekspertów Fundacji podczas wdrażania inicjatywy.

Już w maju i czerwcu młodzież zrealizuje następujące inicjatywy:
• NEOFICI – realizacja serii podcastów dotyczących zdrowia psychicznego młodzieży mająca na celu destygmatyzację zjawiska depresji.
• EKOLOGICZNA MODA – produkcja serii video poruszającej temat FAST FASHION i sposobów minimalizowania jej negatywnego wpływu na nasze środowisko oraz kieszenie.
• BOjestOK – realizacja wydarzenia/mini festiwalu zachęcającego młodzież do czytania książek i budowania prawdziwych więzi między młodymi ludźmi.

Poza zwycięskimi projektami, mieliśmy też okazję poznać inne projekty takie jak: konferencja o zdrowiu psychicznym, targi pozaszkolnych aktywności dla młodzieży, Żywa Biblioteka dot. dyskryminacji.

Pomysłowość i potrzeby białostockiej młodzieży przeszły nasze najśmielsze wyobrażenia. – mówi Michał Lemański – koordynator programu Youthstok – To wydarzenie utwierdziło też nas w przekonaniu, że tu w Białymstoku mamy fenomenalną i jedyną w swoim rodzaju młodzież i nie możemy sobie pozwolić na to, aby jej nie wspierać w realizacji ich własnych inicjatyw.

Informacje o programie: www.youthstok.org

 

Udostępnij